Endüstriyel Soğutma Hizmetleri
Endüstriyel soğutma nedir? Endüstriyel alanda soğutma veya soğutucu ekipmanları, bir ticari ürünü soğutan veya ticari tesislerdeki havayı nemlendiren sistem olarak tanımlanan mekanizmaların genel adıdır.

Endüstriyel soğutma nedir? Endüstriyel alanda soğutma veya soğutucu ekipmanları, bir ticari ürünü soğutan veya ticari tesislerdeki havayı nemlendiren sistem olarak tanımlanan mekanizmaların genel adıdır. Bu soğutucular, işlemlerini gerçekleştirebilmek için bir buhar sıkıştırması veya absorpsiyon (hava basıncı) döngüsünü kullanmaktadır.

Endüstriyel soğutma nedir ifadesinin bir diğer karşılığı da fabrikasyon anlamda üretim yapan veya geniş çaplı tüketiciye hitap eden hizmet sektörlerini kapsamaktadır. Ürün skalası da ilgili birimlerinin ürün muhafaza ve soğutma işlemlerini sağlayan mekanizmaların genel kategorisi olarak açıklanmaktadır.

 

Endüstriyel Soğutma Nedir: Gruplarının Türleri

Bir soğutucu, 1 ila 1000 ton arasında soğutma enerjisine sahiptir. Üç farklı tipte chiller vardır: Hava, Su ve Evaporatif yoğuşmalı chiller. Endüstriyel chillerler için üç tip kategorinin her birinde de dört alt kategori vardır: Pistonlu, Santrifüj, Vidalı ve Absorpsiyonlu chiller. İlk üç tip elektrik motorları ile çalışırken, absorpsiyonlu chiller buhar veya gaz türbinleri ile çalışan mekanik chillerlerdir. Bir absorpsiyonlu soğutucu, buhar vb. bir ısı kaynağı ile çalıştırılır ve elektronik hareketli parçalar kullanmaz.

Endüstriyel Soğutucuların Yeri

Büyük endüstriyel soğutma grupları, bina içinde bulunan ve soğutma işleminin yapıldığı alana yakın olan mekanik ekipman odalarında konumlandırılmalıdır. Chiller ve kompresörün boyutuna bağlı olarak, bazı endüstriyel soğutucular alanın hemen yanında bulunabilir. Ayrıca kimi zaman tamamen açık havada da yerleştirilebilir.

Erdal Havalandırma | Isıtma Soğutma Sistemleri Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz